TDK Corporation C3216C0G2E822J160AA
C3216C0G2E822J160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2E822J160AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 250V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2E822J160AA.pdf
Availability of C3216C0G2E822J160AA
QUANTITY
C3216C0G2E822J160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2E822J160AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2E822J160AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2E822J160AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2E822J160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2E822J160AA Details Description
Related parts for C3216C0G2E822J160AA
HEADER OPEN .030"DIA .300 24POS datasheet.pdf
BUZZER MAGN 5V 2.048KHZ PCB datasheet.pdf
ADAPTER 5-15P TO 15A-125V datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
MCP1.5 BU-CONTACT EDS datasheet.pdf
RES 1.78K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
SSD 1.8" SATA 256GB PE SLC IND datasheet.pdf
2.7 V to 5.5 V, 250 uA, Rail-to-Rail Output, Dual 16-Bit nanoDAC IC datasheet.pdf