TDK Corporation C3216C0G2J391K060AA
C3216C0G2J391K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J391K060AA
Brief Description
CAP CER 390PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J391K060AA.pdf
Availability of C3216C0G2J391K060AA
QUANTITY
C3216C0G2J391K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J391K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J391K060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.031" (0.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J391K060AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J391K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J391K060AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J391K060AA
Crystal 19.6608MHz 30ppm 20pF 40 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 392 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 31C P 6" WHT JACKS datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 25A datasheet.pdf