TDK Corporation C3216C0G2J822K160AA
C3216C0G2J822K160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2J822K160AA
Brief Description
CAP CER 8200PF 630V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2J822K160AA.pdf
Availability of C3216C0G2J822K160AA
QUANTITY
C3216C0G2J822K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2J822K160AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2J822K160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2J822K160AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2J822K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2J822K160AA Details Description
Related parts for C3216C0G2J822K160AA
FUSE BOARD MNT 4A 125VAC/VDC RAD datasheet.pdf
IC BACKUP BATT CNTRLR3.3V 16SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 100MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC DRIVER LED PORT 20/28 40WQFN datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 202MA 1.72 OHM datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.560" 3MM 2LD datasheet.pdf
RES 392 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf