TDK Corporation C3216C0G2W822J115AA
C3216C0G2W822J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216C0G2W822J115AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 450V C0G 1206
Datasheet Download
C3216C0G2W822J115AA.pdf
Availability of C3216C0G2W822J115AA
QUANTITY
C3216C0G2W822J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216C0G2W822J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216C0G2W822J115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216C0G2W822J115AA
Related LinksC3216C0G2, C3216C0G2W822J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216C0G2W822J115AA Details Description
Related parts for C3216C0G2W822J115AA
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 8DIP datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP datasheet.pdf
IC DRVR/RCVR RS232 ESD 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 1.4GHZ 16TSSOP datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf