TDK Corporation C3216CH1H223J060AA
C3216CH1H223J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H223J060AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H223J060AA.pdf
Availability of C3216CH1H223J060AA
QUANTITY
C3216CH1H223J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H223J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H223J060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H223J060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H223J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H223J060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H223J060AA
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OSC PROG LVPECL 2.5V 150PPM SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 1KV X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH STRGHT LVR SPST 15A SCREW datasheet.pdf
RES 196 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.78K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MA-11AP10C3 4M CABLE datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf