TDK Corporation C3216CH1H223K060AA
C3216CH1H223K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H223K060AA
Brief Description
CAP CER 0.022UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H223K060AA.pdf
Availability of C3216CH1H223K060AA
QUANTITY
C3216CH1H223K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H223K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H223K060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H223K060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H223K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H223K060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H223K060AA
SWITCH KNOB ILLUM 2POS SPST GRN datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8SOIJ datasheet.pdf
DIODE ZENER ARRAY 2.7V SOT323 datasheet.pdf
IC ADC 11-BIT 200MSPS 56-LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
FRAME LOC 16" ALUMINUM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38.5MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 13 (7 + 6 Power) Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
IC REG BUCK SYNC ADJ 1.5A datasheet.pdf