TDK Corporation C3216CH1H473J115AA
C3216CH1H473J115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H473J115AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H473J115AA.pdf
Availability of C3216CH1H473J115AA
QUANTITY
C3216CH1H473J115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H473J115AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H473J115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H473J115AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H473J115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H473J115AA Details Description
Related parts for C3216CH1H473J115AA
HEATSINK CPU 21MM SQ W/ADH BLK datasheet.pdf
RES 825 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 20% 50V AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRAND 14AWG BROWN 100' datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 880MA 560 MOHM datasheet.pdf