Vishay/BCcomponents BFC237356274
BFC237356274 picture photo
Mfg. Part Number
BFC237356274
Brief Description
CAP FILM 270NF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
BFC237356274.pdf
Availability of BFC237356274
QUANTITY
BFC237356274 Order Process
Ship out your order
Specifications of BFC237356274
Internal Part NumberEIS-BFC237356274
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package650
Packaging*
Capacitance0.27µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC220V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)BFC237356274
Related LinksBFC237, BFC237356274 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
BFC237356274 Details Description
Related parts for BFC237356274
IC OPAMP VFB 165MHZ 8MSOP datasheet.pdf
CAP POLYMER 100UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
IC IF AMP/DEMOD 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
RES 243K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP ANALOG OUT 115/230V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 35POS .050 THRUHL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf