TDK Corporation C3216CH1H682J060AA
C3216CH1H682J060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H682J060AA
Brief Description
CAP CER 6800PF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H682J060AA.pdf
Availability of C3216CH1H682J060AA
QUANTITY
C3216CH1H682J060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H682J060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H682J060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H682J060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H682J060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H682J060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H682J060AA
RES ARRAY 5 RES 560 OHM 6SIP datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 5KW 200V datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 1.21K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
GDT 90V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
RES 2.05M OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 16V JB 01005 datasheet.pdf
CONN MINI SMB PLUG STR 75OHM datasheet.pdf