TDK Corporation C3216CH1H822K060AA
C3216CH1H822K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH1H822K060AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH1H822K060AA.pdf
Availability of C3216CH1H822K060AA
QUANTITY
C3216CH1H822K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH1H822K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH1H822K060AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH1H822K060AA
Related LinksC3216CH1H, C3216CH1H822K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH1H822K060AA Details Description
Related parts for C3216CH1H822K060AA
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 5A 200V datasheet.pdf
IC CAR RADIO SGL CHIP CIRC 80QFP datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC 4M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL., TYP B22, AFS 2, datasheet.pdf
SENSOR ACTUATOR BOX datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
20W DC/DC CONV 1"X1" 1.6KV datasheet.pdf
LC2MOS Complete, 8-Bit Analog I/0 Systems IC datasheet.pdf
3 V Serial-Input Micropower 10-Bit and 12-Bit DACs IC datasheet.pdf