TDK Corporation C3216CH2J271K060AA
C3216CH2J271K060AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH2J271K060AA
Brief Description
CAP CER 270PF 630V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH2J271K060AA.pdf
Availability of C3216CH2J271K060AA
QUANTITY
C3216CH2J271K060AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH2J271K060AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH2J271K060AA
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance270pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH2J271K060AA
Related LinksC3216CH2J, C3216CH2J271K060AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH2J271K060AA Details Description
Related parts for C3216CH2J271K060AA
IDC CABLE - MKC26K/MC26F/MCF26K datasheet.pdf
CAP CER 0.12UF 1KV X7R 3640 datasheet.pdf
IC INTEG IEEE PD CTRLR 20-HTSSOP datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 1A 5V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16-QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
LED XPE RED/ORN 87.4LM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP TANT 330UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf