TDK Corporation C3216CH2J562K115AA
C3216CH2J562K115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH2J562K115AA
Brief Description
CAP CER 5600PF 630V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH2J562K115AA.pdf
Availability of C3216CH2J562K115AA
QUANTITY
C3216CH2J562K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH2J562K115AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH2J562K115AA
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH2J562K115AA
Related LinksC3216CH2J, C3216CH2J562K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH2J562K115AA Details Description
Related parts for C3216CH2J562K115AA
RES SMD 17.8KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE ARRAY GP 1200V 30A TO247 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
MPAC MRV SHROUD 50MM SHIELD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 403POS GOLD datasheet.pdf