TDK Corporation C3216CH2J681J085AA
C3216CH2J681J085AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216CH2J681J085AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 680PF 630V CH 1206
Datasheet Download
C3216CH2J681J085AA.pdf
Availability of C3216CH2J681J085AA
QUANTITY
C3216CH2J681J085AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216CH2J681J085AA
Internal Part NumberEIS-C3216CH2J681J085AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
CH and JB Temperature Coefficient Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.039" (1.00mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216CH2J681J085AA
Related LinksC3216CH2J, C3216CH2J681J085AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216CH2J681J085AA Details Description
Related parts for C3216CH2J681J085AA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 48V datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DRVR DSPL LED 40-TQFN datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 500V Y5U RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 129 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM L-TAB datasheet.pdf
VRL GEARBOX 25:1 FRAME: 90 datasheet.pdf
CAP CER 47PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 130PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf