TDK Corporation C3216JB1C336M160AB
C3216JB1C336M160AB picture photo
Mfg. Part Number
C3216JB1C336M160AB
Brief Description
CAP CER 33UF 16V JB 1206
Datasheet Download
C3216JB1C336M160AB.pdf
Availability of C3216JB1C336M160AB
QUANTITY
C3216JB1C336M160AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216JB1C336M160AB
Internal Part NumberEIS-C3216JB1C336M160AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientJB
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.069" (1.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216JB1C336M160AB
Related LinksC3216JB1C, C3216JB1C336M160AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216JB1C336M160AB Details Description
Related parts for C3216JB1C336M160AB
CAP CER 0.015UF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 7A 48V datasheet.pdf
CONN RCPT 52 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
RES 4.3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 24.4VC DO-214AB datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
OSC MEMS 25.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf