Cypress Semiconductor CY7C1382DV33-200BZI
CY7C1382DV33-200BZI picture photo
Mfg. Part Number
CY7C1382DV33-200BZI
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 165FBGA
Datasheet Download
CY7C1382DV33-200BZI.pdf
Availability of CY7C1382DV33-200BZI
QUANTITY
CY7C1382DV33-200BZI Order Process
Ship out your order
Specifications of CY7C1382DV33-200BZI
Internal Part NumberEIS-CY7C1382DV33-200BZI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMultiple Updates 27/Mar/2015
Standard Package136
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous
Memory Size18M (1M x 18)
Speed200MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-LBGA
Supplier Device Package165-FBGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CY7C1382DV33-200BZI
Related LinksCY7C1382D, CY7C1382DV33-200BZI Datasheet, Cypress Semiconductor Distributor
CY7C1382DV33-200BZI Details Description
Related parts for CY7C1382DV33-200BZI
WIREWRAP PVDF 30AWG BLUE 100' datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 10POS W/STR GOLD datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 2MM PCB TIN datasheet.pdf
Crystal 4.0000MHz 30ppm 20pF 150 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
RES 180K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
REPLACEMENT CUPS FOR V8910 datasheet.pdf
SGE-245-2-0360 00300C SFTY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf