TDK Corporation C3216X7R1H224K115AA
C3216X7R1H224K115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1H224K115AA
Brief Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1H224K115AA.pdf
Availability of C3216X7R1H224K115AA
QUANTITY
C3216X7R1H224K115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1H224K115AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1H224K115AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R1H224K115AA
Related LinksC3216X7R1, C3216X7R1H224K115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R1H224K115AA Details Description
Related parts for C3216X7R1H224K115AA
IC MPU/RESET CIRC 3.08V SC70-3 datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONNECTOR SFP 1-1 SIDE SMD datasheet.pdf
DIODE MODULE 600V 1600A DO200AA datasheet.pdf
SENSOR PRES 150PSI GAUG 5V DIP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 806 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf