TDK Corporation C3216X7R1H334K160AA
C3216X7R1H334K160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R1H334K160AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R1H334K160AA.pdf
Availability of C3216X7R1H334K160AA
QUANTITY
C3216X7R1H334K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R1H334K160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7R1H334K160AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R1H334K160AA
Related LinksC3216X7R1, C3216X7R1H334K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R1H334K160AA Details Description
Related parts for C3216X7R1H334K160AA
IC SUPERVISOR 3.15V LOW TO92 datasheet.pdf
IGBT SIP MODULE 600V 3.9A IMS-2 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY 6P-2 POS SNGL DECK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 40V 100A TO220-3 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
FUSE F/A TLECOM 30A 170VDC PC MN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 7.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf