TDK Corporation C3216X7R2J102M115AA
C3216X7R2J102M115AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X7R2J102M115AA
Brief Description
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206
Datasheet Download
C3216X7R2J102M115AA.pdf
Availability of C3216X7R2J102M115AA
QUANTITY
C3216X7R2J102M115AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X7R2J102M115AA
Internal Part NumberEIS-C3216X7R2J102M115AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.051" (1.30mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X7R2J102M115AA
Related LinksC3216X7R2, C3216X7R2J102M115AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X7R2J102M115AA Details Description
Related parts for C3216X7R2J102M115AA
IC 1-OF-4 FET MUX/DEMUX 16-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 10A 24V datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Analog, PWM Dimming 20-HTSSOP datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 3.01M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8PF 440VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf