TDK Corporation C3216X8R1H334M160AA
C3216X8R1H334M160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X8R1H334M160AA
Brief Description
CAP CER 0.33UF 50V X8R 1206
Datasheet Download
C3216X8R1H334M160AA.pdf
Availability of C3216X8R1H334M160AA
QUANTITY
C3216X8R1H334M160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X8R1H334M160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X8R1H334M160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.33µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X8R1H334M160AA
Related LinksC3216X8R1, C3216X8R1H334M160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X8R1H334M160AA Details Description
Related parts for C3216X8R1H334M160AA
CONN EDGECARD 220PS DIP .050 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 120 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
FUSE 225A 48VDC F/A LIMITER datasheet.pdf
IC LED CTRL/DVR I2C ADV 32QFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
762 TB SPR PLU W/LATCH datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
28S-12P HPC POWER BLADE-INS datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST ADJ 2A 24QFN datasheet.pdf