TDK Corporation C3216X8R2A154K160AA
C3216X8R2A154K160AA picture photo
Mfg. Part Number
C3216X8R2A154K160AA
Brief Description
CAP CER 0.15UF 100V X8R 1206
Datasheet Download
C3216X8R2A154K160AA.pdf
Availability of C3216X8R2A154K160AA
QUANTITY
C3216X8R2A154K160AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3216X8R2A154K160AA
Internal Part NumberEIS-C3216X8R2A154K160AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
C Series High Temperature X8R MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX8R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3216X8R2A154K160AA
Related LinksC3216X8R2, C3216X8R2A154K160AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3216X8R2A154K160AA Details Description
Related parts for C3216X8R2A154K160AA
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 20 OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE PIN datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf