TDK Corporation C3225C0G2E473J250AA
C3225C0G2E473J250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2E473J250AA
Brief Description
CAP CER 0.047UF 250V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2E473J250AA.pdf
Availability of C3225C0G2E473J250AA
QUANTITY
C3225C0G2E473J250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2E473J250AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2E473J250AA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2E473J250AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2E473J250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2E473J250AA Details Description
Related parts for C3225C0G2E473J250AA
RES SMD 487K OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf
INLET C16 3.5 SLD 3.0MM PNL SNAP datasheet.pdf
IC MUX CML RPE 2:1 PREC 16-MLF datasheet.pdf
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
DEMO BOARD FOR L6599 datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADPTR 15V 19.5W datasheet.pdf