TDK Corporation C3225C0G2J333K250AA
C3225C0G2J333K250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225C0G2J333K250AA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.033UF 630V C0G 1210
Datasheet Download
C3225C0G2J333K250AA.pdf
Availability of C3225C0G2J333K250AA
QUANTITY
C3225C0G2J333K250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225C0G2J333K250AA
Internal Part NumberEIS-C3225C0G2J333K250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225C0G2J333K250AA
Related LinksC3225C0G2, C3225C0G2J333K250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225C0G2J333K250AA Details Description
Related parts for C3225C0G2J333K250AA
JFET VHF/UHF N-CH 25V TO92 datasheet.pdf
IC CONTRLR HOTSWAP POSVOLT 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP CER 150PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
ROUND SPACER #6 PVC 10.54MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
Tputty 502, FG2, 070 9x9" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
508 TB SOC WF VERTICAL datasheet.pdf
FAN 120X38MM 115V IP55 SALT FOG datasheet.pdf