TDK Corporation C3225CH1H104K250AA
C3225CH1H104K250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225CH1H104K250AA
Brief Description
CAP CER 0.1UF 50V CH 1210
Datasheet Download
C3225CH1H104K250AA.pdf
Availability of C3225CH1H104K250AA
QUANTITY
C3225CH1H104K250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225CH1H104K250AA
Internal Part NumberEIS-C3225CH1H104K250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductCH and JB Temperature Coefficient Capacitors
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientCH
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225CH1H104K250AA
Related LinksC3225CH1H, C3225CH1H104K250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225CH1H104K250AA Details Description
Related parts for C3225CH1H104K250AA
Crystal 2.4576MHz 30ppm 32pF 300 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
RES SMD 191 OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OFFLINE CTRLR PWM UVLO 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 16.5W 3.3V 5A datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 5W DO214AA datasheet.pdf
CONN RCPT 56POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
ANT VAGI 16DBI 2.5-2.7G 24" NFEM datasheet.pdf
RES SMD 121K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
INS BNCM CABLE STK P 75OHM 100CM datasheet.pdf