IXYS Corporation MMIX1F180N25T
MMIX1F180N25T picture photo
Mfg. Part Number
MMIX1F180N25T
Manufacturer
Product Category
FETs - Single
Brief Description
MOSFET N-CH 250V 130A SMPD
Datasheet Download
MMIX1F180N25T.pdf
Availability of MMIX1F180N25T
QUANTITY
MMIX1F180N25T Order Process
Ship out your order
Specifications of MMIX1F180N25T
Internal Part NumberEIS-MMIX1F180N25T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package20
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyFETs - Single
SeriesGigaMOS™, HiperFET™, TrenchT2™
PackagingTube
FET TypeMOSFET N-Channel, Metal Oxide
FET FeatureStandard
Drain to Source Voltage (Vdss)250V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C130A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs13 mOhm @ 60A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id5V @ 8mA
Gate Charge (Qg) @ Vgs345nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds2800pF @ 25V
Power - Max570W
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case21-SMD Module
Supplier Device PackageSMPD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MMIX1F180N25T
Related LinksMMIX1F, MMIX1F180N25T Datasheet, IXYS Corporation Distributor
MMIX1F180N25T Details Description
Related parts for MMIX1F180N25T
IC MCU 8BIT 768B OTP 28SSOP datasheet.pdf
DSUB CABL-AMU25K/ AE25G / AFU25K datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 17POS 1MM 18" datasheet.pdf
IC REG BUCK SEPIC ADJ 4.5A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 1PF 100V BP 1206 datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
26AWG QSFP CABLE ASSY datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.01UF RADIAL datasheet.pdf