TDK Corporation C3225NP02E333J230AA
C3225NP02E333J230AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225NP02E333J230AA
Brief Description
CAP CER 0.033UF 250V NP0 1210
Datasheet Download
C3225NP02E333J230AA.pdf
Availability of C3225NP02E333J230AA
QUANTITY
C3225NP02E333J230AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225NP02E333J230AA
Internal Part NumberEIS-C3225NP02E333J230AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesGuide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Temperature
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225NP02E333J230AA
Related LinksC3225NP02, C3225NP02E333J230AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225NP02E333J230AA Details Description
Related parts for C3225NP02E333J230AA
CONN HEADER 56POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.08MM 3POS PCB datasheet.pdf
RES SMD 110K OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
RES 11K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
BUZZER 28-48VDC 85-95DB PNL datasheet.pdf
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST datasheet.pdf