TDK Corporation C3225X5R0J226K/2.50
C3225X5R0J226K/2.50 picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R0J226K/2.50
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R0J226K/2.50.pdf
Availability of C3225X5R0J226K/2.50
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3225X5R0J226K/2.50 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R0J226K/2.50
Internal Part NumberEIS-C3225X5R0J226K/2.50
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R0J226K/2.50
Related LinksC3225X5R0, C3225X5R0J226K/2.50 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R0J226K/2.50 Details Description
Related parts for C3225X5R0J226K/2.50
BRAID TC TUBULAR 1/8" SILVR 100' datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 15A D2PAK datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 79 I/O 144EQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 50V datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS DIN RAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RACK TOP datasheet.pdf
IC PROSLIC SGL FXS ANLG 48-QFN datasheet.pdf
MICRO 51C S 24" YEL JACKP NI datasheet.pdf