TDK Corporation C3225X5R0J226M200AA
C3225X5R0J226M200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R0J226M200AA
Brief Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R0J226M200AA.pdf
Availability of C3225X5R0J226M200AA
QUANTITY
C3225X5R0J226M200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R0J226M200AA
Internal Part NumberEIS-C3225X5R0J226M200AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.075" (1.90mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R0J226M200AA
Related LinksC3225X5R0, C3225X5R0J226M200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R0J226M200AA Details Description
Related parts for C3225X5R0J226M200AA
RELAY OPTO 100V 350MA 6-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 66POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
AP033/AP034 ACCES KIT datasheet.pdf
MINITEK HDR RA DUAL GP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 3A SMA datasheet.pdf
HU STRND 26AWG BLACK 5000' datasheet.pdf
HEATSHRINK DUAL WALL 9MM X 4' datasheet.pdf