TDK Corporation C3225X5R0J686M200AC
C3225X5R0J686M200AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R0J686M200AC
Brief Description
CAP CER 68UF 6.3V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R0J686M200AC.pdf
Availability of C3225X5R0J686M200AC
QUANTITY
C3225X5R0J686M200AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R0J686M200AC
Internal Part NumberEIS-C3225X5R0J686M200AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R0J686M200AC
Related LinksC3225X5R0, C3225X5R0J686M200AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R0J686M200AC Details Description
Related parts for C3225X5R0J686M200AC
RES SMD 499K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG FEMALE 7PIN GOLD BLACK datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16TQFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 23POS BOX MNT PINS datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
IND 10MM FLAT GRN DIFF TAB TERM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156" datasheet.pdf