TDK Corporation C3225X5R1A106M
C3225X5R1A106M picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R1A106M
Brief Description
CAP CER 10UF 10V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R1A106M.pdf
Availability of C3225X5R1A106M
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3225X5R1A106M Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R1A106M
Internal Part NumberEIS-C3225X5R1A106M
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R1A106M
Related LinksC3225X5, C3225X5R1A106M Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R1A106M Details Description
Related parts for C3225X5R1A106M
TRANS PNP 25V 5A DPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OSC XO 8.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
T-1 1/4 YELLOW LAMP FILTER datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
BOX S STEEL 35.98"L X 24.02"W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf