TDK Corporation C3225X5R1E226K250AC
C3225X5R1E226K250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R1E226K250AC
Brief Description
CAP CER 22UF 25V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R1E226K250AC.pdf
Availability of C3225X5R1E226K250AC
QUANTITY
C3225X5R1E226K250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R1E226K250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X5R1E226K250AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R1E226K250AC
Related LinksC3225X5R1, C3225X5R1E226K250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R1E226K250AC Details Description
Related parts for C3225X5R1E226K250AC
LIGHT PIPE YELLOW 2 POS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.8MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 22.1K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
HDM B/P ASSY 144CKT KEYED OPT datasheet.pdf
FUSE AUTO 45A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 528POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS WALL MNT SKT datasheet.pdf