TDK Corporation C3225X5R1E685M250AA
C3225X5R1E685M250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X5R1E685M250AA
Brief Description
CAP CER 6.8UF 25V X5R 1210
Datasheet Download
C3225X5R1E685M250AA.pdf
Availability of C3225X5R1E685M250AA
QUANTITY
C3225X5R1E685M250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X5R1E685M250AA
Internal Part NumberEIS-C3225X5R1E685M250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X5R1E685M250AA
Related LinksC3225X5R1, C3225X5R1E685M250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X5R1E685M250AA Details Description
Related parts for C3225X5R1E685M250AA
CAP ALUM 100UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
RES SMD 39.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX QUAD 2X1 48TVSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 200MW 1005 datasheet.pdf