TDK Corporation C3225X6S1E106K250AC
C3225X6S1E106K250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1E106K250AC
Brief Description
CAP CER 10UF 25V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1E106K250AC.pdf
Availability of C3225X6S1E106K250AC
QUANTITY
C3225X6S1E106K250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1E106K250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1E106K250AC
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1E106K250AC
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1E106K250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1E106K250AC Details Description
Related parts for C3225X6S1E106K250AC
DEV EMULATOR PCB ADAPTOR TFP-100 datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
CONTROL TEMP RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG 100' datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf