TDK Corporation C3225X6S1E685M250AB
C3225X6S1E685M250AB picture photo
Mfg. Part Number
C3225X6S1E685M250AB
Brief Description
CAP CER 6.8UF 25V X6S 1210
Datasheet Download
C3225X6S1E685M250AB.pdf
Availability of C3225X6S1E685M250AB
QUANTITY
C3225X6S1E685M250AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X6S1E685M250AB
Internal Part NumberEIS-C3225X6S1E685M250AB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX6S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 105°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X6S1E685M250AB
Related LinksC3225X6S1, C3225X6S1E685M250AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X6S1E685M250AB Details Description
Related parts for C3225X6S1E685M250AB
LENS FOR T1 3/4 LED YELLOW DOME datasheet.pdf
IDC CABLE - ASS16A/AE16G/APR16A datasheet.pdf
PLUG BLANKING BRASS PG 16 datasheet.pdf
TOWER SYSTEM BOARD S08DV-AC60 datasheet.pdf
RES SMD 2 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
381 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
13P AMPMODU II STIFT LEI datasheet.pdf
V/T HDR POWERBLADE datasheet.pdf
PWRBLADE VERT LF REC datasheet.pdf
CAP TANT POLY 4.7UF 63V 2917 datasheet.pdf