TDK Corporation C3225X7R1C226K250AC
C3225X7R1C226K250AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1C226K250AC
Brief Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1C226K250AC.pdf
Availability of C3225X7R1C226K250AC
QUANTITY
C3225X7R1C226K250AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1C226K250AC
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1C226K250AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
C Series General Applications
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated16V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1C226K250AC
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1C226K250AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1C226K250AC Details Description
Related parts for C3225X7R1C226K250AC
CONN PLUG 36 POS METRIMATE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 17A TO-220AB datasheet.pdf
IC AMP POST PECL 3.3V/5V 10-MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 69.8 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 10% 600VDC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 64KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
RES 0.255 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP POLYMER 330UF 20% 2V SMD datasheet.pdf