TDK Corporation C3225X7R1H105M/1.6
C3225X7R1H105M/1.6 picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1H105M/1.6
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1H105M/1.6.pdf
Availability of C3225X7R1H105M/1.6
QUANTITY
C3225X7R1H105M/1.6 Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1H105M/1.6
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1H105M/1.6
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.071" (1.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1H105M/1.6
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1H105M/1.6 Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1H105M/1.6 Details Description
Related parts for C3225X7R1H105M/1.6
RES 43 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 2.5UH 6.1A 10.5 MOHM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 24K OHM 1206 datasheet.pdf
CAP CER 68PF 630V NP0 1812 datasheet.pdf
RES 165K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf