TDK Corporation C3225X7R1H225K250AB
C3225X7R1H225K250AB picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R1H225K250AB
Brief Description
CAP CER 2.2UF 50V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R1H225K250AB.pdf
Availability of C3225X7R1H225K250AB
QUANTITY
C3225X7R1H225K250AB Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R1H225K250AB
Internal Part NumberEIS-C3225X7R1H225K250AB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R1H225K250AB
Related LinksC3225X7R1, C3225X7R1H225K250AB Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R1H225K250AB Details Description
Related parts for C3225X7R1H225K250AB
BOX ABS ALMOND 4.38"L X 3.25"W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB EPROM 20CDIP datasheet.pdf
IC VIDEO SGNL SUPERIMPOSER 14DIP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 82 OHM 1206 datasheet.pdf
RES ARRAY 19 RES 100 OHM 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
IC DRVR HISIDE 2CH POWERSSO12 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 21POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 1.235A 80 MOHM datasheet.pdf