Essentra Components (formerly Richco, Inc.) TNM10-25-68-2
TNM10-25-68-2 picture photo
Mfg. Part Number
TNM10-25-68-2
Brief Description
ROUND STANDOFF M10 NYLON 68MM
Datasheet Download
TNM10-25-68-2.pdf
Availability of TNM10-25-68-2
QUANTITY
TNM10-25-68-2 Order Process
Ship out your order
Specifications of TNM10-25-68-2
Internal Part NumberEIS-TNM10-25-68-2
Threaded/UnthreadedThreaded
GenderMale, Female
Screw, Thread SizeM10
Diameter - Inside-
Diameter - Outside0.984" (25.00mm)
Between Board Height2.677" (68.00mm)
Length - Overall3.465" (88.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNM10-25-68-2
TNM10-25-68-2 Details Description
Related parts for TNM10-25-68-2
IC LOAD SHARE CTRLR ADV 8-DIP datasheet.pdf
RES 1 OHM 2.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
RES 13K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 16POS SMD datasheet.pdf
CONN FPC 38POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CGRID VT SLOTTED HDR 18POS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 20ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf