TDK Corporation C3225X7R2A105M200AA
C3225X7R2A105M200AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R2A105M200AA
Brief Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R2A105M200AA.pdf
Availability of C3225X7R2A105M200AA
QUANTITY
C3225X7R2A105M200AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R2A105M200AA
Internal Part NumberEIS-C3225X7R2A105M200AA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesHigh Capacitance Replacement
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R2A105M200AA
Related LinksC3225X7R2, C3225X7R2A105M200AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R2A105M200AA Details Description
Related parts for C3225X7R2A105M200AA
CONN SPRING CONT 02 POS .276 SMD datasheet.pdf
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
IC LCD LED CTRLR 104VFQFPN datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 41POS SCKT datasheet.pdf
RES 1 OHM 1.5W 1% RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 66MHZ 6CLCC datasheet.pdf
KIT EVAL MINI MODULE SPC560 datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
BCM BUS CONVERTER 8V 240W datasheet.pdf