TDK Corporation C3225X7R2E104K200AM
C3225X7R2E104K200AM picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7R2E104K200AM
Brief Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Datasheet Download
C3225X7R2E104K200AM.pdf
Availability of C3225X7R2E104K200AM
QUANTITY
C3225X7R2E104K200AM Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7R2E104K200AM
Internal Part NumberEIS-C3225X7R2E104K200AM
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesC Series General Applications
SEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
C Series Open Mode Capacitor
C Series Open Mode Design MLCC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
FeaturesOpen Mode, Soft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7R2E104K200AM
Related LinksC3225X7R2, C3225X7R2E104K200AM Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7R2E104K200AM Details Description
Related parts for C3225X7R2E104K200AM
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
INDUCTOR EMI COMMON MODE 8mH 15% datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 40POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 20% RADIAL datasheet.pdf
ROTARY POS TRANSDUCER 90DEG 10K datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 11POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RACK STEEL 17.7X21.4X26 BLK datasheet.pdf
CONN HEADER 13POS .100" GOLD datasheet.pdf
3P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
OSC XO 66.6666MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf