TDK Corporation C3225X7S3D222K250AA
C3225X7S3D222K250AA picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7S3D222K250AA
Brief Description
CAP CER 2200PF 2KV X7S 1210
Datasheet Download
C3225X7S3D222K250AA.pdf
Availability of C3225X7S3D222K250AA
QUANTITY
C3225X7S3D222K250AA Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7S3D222K250AA
Internal Part NumberEIS-C3225X7S3D222K250AA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series High Voltage Capacitors
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductHigh Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated2000V (2kV)
Temperature CoefficientX7S
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.098" (2.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7S3D222K250AA
Related LinksC3225X7S3, C3225X7S3D222K250AA Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7S3D222K250AA Details Description
Related parts for C3225X7S3D222K250AA
MOSFET N-CH 250V 55A TO-3P datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RING UNINS 15-20AWG datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 360NH 1.935A 98 MOHM datasheet.pdf