TDK Corporation C3225X7T2J154K200AC
C3225X7T2J154K200AC picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7T2J154K200AC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.15UF 630V X7T 1210
Datasheet Download
C3225X7T2J154K200AC.pdf
Availability of C3225X7T2J154K200AC
QUANTITY
C3225X7T2J154K200AC Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7T2J154K200AC
Internal Part NumberEIS-C3225X7T2J154K200AC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesC
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7T2J154K200AC
Related LinksC3225X7T2, C3225X7T2J154K200AC Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7T2J154K200AC Details Description
Related parts for C3225X7T2J154K200AC
CTRLR TEMP SSR 240V 25A AC OUT datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN WRAPOST .500" datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 5SOT datasheet.pdf
IC CLK BUF DDR 333MHZ 1CIRC datasheet.pdf
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1825 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 24V datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN BKWY 4POS datasheet.pdf
RES 2.05K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
FINISHING WHEEL 12" 6A MED datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
IC EEPROM 32KBIT 400KHZ UFDFPN8 datasheet.pdf