TDK Corporation C3225X7T2W224M200AE
C3225X7T2W224M200AE picture photo
Mfg. Part Number
C3225X7T2W224M200AE
Brief Description
CAP CER 0.22UF 450V X7T 1210
Datasheet Download
C3225X7T2W224M200AE.pdf
Availability of C3225X7T2W224M200AE
QUANTITY
C3225X7T2W224M200AE Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225X7T2W224M200AE
Internal Part NumberEIS-C3225X7T2W224M200AE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSEAT, CCV, and TVCL Design Tools
C Series Soft Termination Capacitor Family
Guide to Replacing an Electrolytic Capacitor with an MLCC
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
RoHS InformationRoHS Certificate-MLCC
Featured ProductC-Series Mid Voltage MLCCs
Soft Termination MLCC
PCN Part NumberMLCC Part Number Change 30/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated450V
Temperature CoefficientX7T
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.087" (2.20mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225X7T2W224M200AE
Related LinksC3225X7T2, C3225X7T2W224M200AE Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225X7T2W224M200AE Details Description
Related parts for C3225X7T2W224M200AE
CAP CER 0.47UF 16V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN SOCKET 24-20AWG CRIMP 50AU datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 20NS 52PLCC datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 150MA 1.82 OHM datasheet.pdf
BOARD DEMO REMOTE CTRL ZENA ADAP datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/2W PLASTIC LOG datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 37MM datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 90POS datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MNT datasheet.pdf
HDM SMPR055F090F G datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A SYNC datasheet.pdf