TDK Corporation C3225Y5V0J107Z
C3225Y5V0J107Z picture photo
Mfg. Part Number
C3225Y5V0J107Z
Brief Description
CAP CER 100UF 6.3V Y5V 1210
Datasheet Download
C3225Y5V0J107Z.pdf
Availability of C3225Y5V0J107Z
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C3225Y5V0J107Z Order Process
Ship out your order
Specifications of C3225Y5V0J107Z
Internal Part NumberEIS-C3225Y5V0J107Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileHigh Capacitance Capacitor Measurement Tutorial
PCN Obsolescence/ EOLMLCC Y5V 15/Nov/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated6.3V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.110" (2.80mm)
Lead Spacing-
Features-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C3225Y5V0J107Z
Related LinksC3225Y5, C3225Y5V0J107Z Datasheet, TDK Corporation Distributor
C3225Y5V0J107Z Details Description
Related parts for C3225Y5V0J107Z
TRANSDCR VLTAGE 0-150VAC TRU RMS datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 500MA 60V 6DIP datasheet.pdf
CAP FILM 0.82UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
PLUG 8CKT SEAL PNL MNT 22-18AWG datasheet.pdf
RES 3.44K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 8.25 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
EVAL BOARD TEMP SENSOR ADT7420 datasheet.pdf
CAP CER 9.4PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf