KEMET C322C102F5G5TA
C322C102F5G5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C102F5G5TA
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 RADIAL
Datasheet Download
C322C102F5G5TA.pdf
Availability of C322C102F5G5TA
QUANTITY
C322C102F5G5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C102F5G5TA
Internal Part NumberEIS-C322C102F5G5TA
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C102F5G5TA
Related LinksC322C10, C322C102F5G5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C102F5G5TA Details Description
Related parts for C322C102F5G5TA
CONN SC ATTENUATOR 20DB 10MW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 180MHZ 8MSOP datasheet.pdf
USB TO I2C/LIN CONV BOARD datasheet.pdf
SNSW 10A .110 NONE datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 60V 3.2A PPAK SO-8 datasheet.pdf
SUPP RC NETWORK .50UF 100OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZB6 M32 datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf