Sensata Technologies/Airpax IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V picture photo
Mfg. Part Number
IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
Brief Description
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A
Datasheet Download
IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V.pdf
Availability of IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
QUANTITY
IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V Order Process
Ship out your order
Specifications of IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
Internal Part NumberEIS-IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
Breaker TypeMagnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating20A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V Details Description
Related parts for IMG6-1RLS5-52-20.0-A-01-V
CONN EDGECARD 12POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 13A 8-SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 20A 250V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN IDC 23POS 2.54MM 28AWG GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT JAM NUT 12POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 4K OHM 0.05% 1/5W 1506 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V X8G RADIAL datasheet.pdf