KEMET C322C102K2R5TA
C322C102K2R5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C102K2R5TA
Brief Description
CAP CER 1000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C102K2R5TA.pdf
Availability of C322C102K2R5TA
QUANTITY
C322C102K2R5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C102K2R5TA
Internal Part NumberEIS-C322C102K2R5TA
PackagingBulk
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C102K2R5TA
Related LinksC322C10, C322C102K2R5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C102K2R5TA Details Description
Related parts for C322C102K2R5TA
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1 3/8" datasheet.pdf
FIXED IND 390NH 350MA 510 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 0.22UF 20% 760VDC RAD datasheet.pdf
SWITCH KVM 8 PORT 1U RACK MT PS2 datasheet.pdf
SENS 200PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA datasheet.pdf
CAP CER 330PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 6.3V 20% 2824 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 147K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf