KEMET C322C103K2R5CA
C322C103K2R5CA picture photo
Mfg. Part Number
C322C103K2R5CA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 200V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C103K2R5CA.pdf
Availability of C322C103K2R5CA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
C322C103K2R5CA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C103K2R5CA
Internal Part NumberEIS-C322C103K2R5CA
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Part NumberCA Ending Number 27/Jan/2012
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C103K2R5CA
Related LinksC322C10, C322C103K2R5CA Datasheet, KEMET Distributor
C322C103K2R5CA Details Description
Related parts for C322C103K2R5CA
IC OPAMP CHOPPER 700KHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 215 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 24V datasheet.pdf
IC RAPIDIO SWITCH SER 399TEPBGA datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
SMA JK TO JK RG 174 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 2.5A datasheet.pdf