KEMET C322C103KBR5TA
C322C103KBR5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C103KBR5TA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 630V X7R RADIAL
Datasheet Download
C322C103KBR5TA.pdf
Availability of C322C103KBR5TA
QUANTITY
C322C103KBR5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C103KBR5TA
Internal Part NumberEIS-C322C103KBR5TA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCapacitor Basics- Typical Uses for Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGolden Max™
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.150" W (5.08mm x 3.81mm)
Height - Seated (Max)0.230" (5.84mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C103KBR5TA
Related LinksC322C10, C322C103KBR5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C103KBR5TA Details Description
Related parts for C322C103KBR5TA
RES SMD 9.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT HS 28-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-12V 500RESOL 1M datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOP LOW/OFF/HIGH datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN FIBER FDDI PLUG DUPLX 128UM datasheet.pdf
CAP CER 2000PF 400VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 8UF 10% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 48POS datasheet.pdf
CAP CER 200PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf