KEMET C322C104M1U5TA7301
C322C104M1U5TA7301 picture photo
Mfg. Part Number
C322C104M1U5TA7301
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C322C104M1U5TA7301.pdf
Availability of C322C104M1U5TA7301
QUANTITY
C322C104M1U5TA7301 Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C104M1U5TA7301
Internal Part NumberEIS-C322C104M1U5TA7301
Standard Package2,500
SeriesGolden Max™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C104M1U5TA7301
Related LinksC322C104M, C322C104M1U5TA7301 Datasheet, KEMET Distributor
C322C104M1U5TA7301 Details Description
Related parts for C322C104M1U5TA7301
JUMPER-H1503TR/A2015G/H1501TR10" datasheet.pdf
CABLE ASSY 31POS RCPT-RCPT 12" datasheet.pdf
RES 39 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 63POS GOLD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV OPEN COLL 8DIP GW datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
20C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
RES 576 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 26PIN GOLD RT ANG PCB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT FP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 10V X7R 0402 datasheet.pdf