KEMET C322C154M5U5TA
C322C154M5U5TA picture photo
Mfg. Part Number
C322C154M5U5TA
Brief Description
CAP CER 0.15UF 50V Z5U RADIAL
Datasheet Download
C322C154M5U5TA.pdf
Availability of C322C154M5U5TA
QUANTITY
C322C154M5U5TA Order Process
Ship out your order
Specifications of C322C154M5U5TA
Internal Part NumberEIS-C322C154M5U5TA
PackagingBulk
Capacitance0.15µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.260" (6.60mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.200" (5.08mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)C322C154M5U5TA
Related LinksC322C15, C322C154M5U5TA Datasheet, KEMET Distributor
C322C154M5U5TA Details Description
Related parts for C322C154M5U5TA
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ 8SON datasheet.pdf
RES SMD 169K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
AM30512A2 HOUSING HOLDER datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD GOLD 88POS datasheet.pdf
IPD 6.5-2MM SHLD 3W SPST 2M datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
VERSAFIT ELEC datasheet.pdf
3900UF 40V 22X35MM 105C 5000H datasheet.pdf